reklama

Kuřecí Zinger od KFC míří na hranici vesmíru

15.6.2017 – Stanislav Mihulka
Společnost World View připravuje pro movité klienty výlety na hranici vesmíru. Premiérovým pasažérem bude kuřecí sendvič od KFC
Zinger ve vesmíru
Zinger ve vesmíru

Nejdřív burger a pak lidští pasažéři za 75 tisíc dolarů. Stratosféra je na dosah

Společnost World View z Arizony míří do stratosféry. Chtějí provozovat solární energií poháněné balony, které by vyletěly do výšky okolo 46 kilometrů s komerčním nákladem a zůstaly tam po celé týdny, případně i měsíce. Kromě toho firma připravuje také balonový systém Voyager, se kterým mají movití pasažéři cestovat na několikahodinné výlety až do výšek kolem 32 kilometrů.

Letos 21. června hodlá firma vypustit revoluční modul Stratollite na heliovém balonu, který bude mít na palubě slavného pasažéra. Není to odvážný zkušební pilot, ale Zinger, tedy kuřecí sendvič od KFC.

Vesmírný Zinger

Pro lidi z World View je cesta vesmírného sendviče především legrace, jde ale rovněž o zajímavou formu reklamy a pochopitelně i zdroj financí. Kdo by si nekoupil vesmírný Zinger?

TIP: Světové prvenství: Španělé vypustili vesmírnou raketu pomocí balónu

Po Zingeru by ještě letos měli následovat pasažéři, kteří chtějí vidět vesmír zblízka. Konkrétní datum startu ještě stanoveno nebylo, ale na lety systému Voyager se již prodávají lístky. Jeden přijde na 75 tisíc dolarů (tedy přibližně 1 750 000 Kč).

Foto, ilustrace: 
KFC/World View
Zdroj: 
Space.com
reklama